

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ω |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1 mm |
| Depth | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 60 Ω |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Drive Level | 1 µW |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1259
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35760
Ext.Price$0.35760
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35760 | $0.35760 |
| 10 | $0.28128 | $2.81280 |
| 50 | $0.24310 | $12.15500 |
| 100 | $0.21010 | $21.01000 |
| 500 | $0.19196 | $95.98000 |
| 1000 | $0.18139 | $181.39000 |
